Sa čitačem otiska prsta i otključavanjem preko senzora za prepoznavanja lica često se dešava da, nakon restartovanja telefona, vlasnik ne može da se seti lozinke. Šest bezuspepšnih pokušaja da se pogodi lozinka i… puf. Na ekranu se pojavila poruka ”iPhone is disabled”. Isto se može dogoditi i u slučaju da se vašeg telefona dokopa dete. Pitanje je isto – Šta sad?
Disejblovan telefon znači da mu nikako ne možete pristupiti, a da su svi podaci, fotografije, brojevi telefona… izgubljeni.
Funkcija disejblovanja iPhona napravljena je kao zaštitna mera protiv lopova. U tom pogledu ona zaista funkcioniše savršeno tako da će vaši podaci ostati bezbedni. Međutim, u slučaju da vi ili neko drugi unese pogrešnu šifru previše puta, ova funkcija može zadati pravu glavobolju.
Razlog je to što je jedini način da vaš telefon ponovo proradi procedura koja uključuje brisanje svih podataka iz njega. Ukoliko prethodno niste napravili back up telefona, žao nam je, ali svi podaci su otišli u nepovrat.
Zapravo, prvi korak u popravljanju štete je izbor načina za brisanje svega sa telefona. Postoje dva načina za to:
Ovaj proces se odvija u 6 koraka:
I ovaj način se odvija u nekoliko etapa:
Backup podataka je veoma važna stavka ukoliko ne želite da rizikujete gubljenje svega sa svog uređaja. Kako se to nikada ne bi dogodilo ProMobi servis mobilnih telefona pruža vam uslugu backupovanja i spašavanja podataka sa mobilnog telefona.